تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - دیدار و گفتگوی رئیس كل و قائم مقام بانك مركزی با مدیرعامل صندوق بین المللی پول
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ،آقایان دكتر بهمنی ودكتر پورمحمدی رئیس كل وقائم مقام بانك مركزی در واشنگتن با آقای استرس كان مدیر عامل صندوق بین المللی پول دیدار وگفتگوكردند.
آمادگی برای انتقال تجربه هدفمند سازی یارانه ها به سایر كشور ها:
در این دیدار آقای دكتر بهمنی طرح هدفمندی یارانه ها را بعنوان مهمترین وبزرگترین طرح اصلاحات اقتصادی ایران در 30سال گذشته خواند وآن را نتیجه حمایت گسترده عمومی واجماع مسئولین كشور وبرنامه ریزی دقیق دولت خواند . وآمادگی كشورمان را برای انتقال این تجربه به سایر كشورها اعلام نمود. وی اعلام داشت ایران سال نوخود را به سال جهاد اقتصادی نامگذاری نموده است واصلاحات دیگری ازجمله اصلاحات نظام بانكی ونظام مالیاتی را در دستور كار دارد.
آقای استرس كان در این گفتگو ،هدفمند سازی یارانه ها را كار بسیار مهم وبزرگ دولت ایران خواند . وآمادگی صندوق بین المللی پول برای  همكاری در این زمینه را اعلام نمود.
اعتراض به سكوت صندوق بین المللی پول در قبال تحریم های یكجانبه بعضی از كشور ها علیه ایران :
رئیس كل بانك مركزی با اعتراض به تحریم های یكجانبه وضع شده توسط بعضی از كشورها بر علیه ایران اعلام داشت تحریم های فراسرزمینی باعث ایجاد آثار نامطلوب بر اقتصاد جهانی می شود وی بیان داشت این اقدام باعث بروز آثار منفی بر بازار نفت وثبات اقتصاد جهانی خواهد شد .وایران  بعنوان یك صادر كننده بزرگ نفت و گاز در كمك به ثبات بازار انرژی ظرفیت بالفعل وبالقوه زیادی دارد . مسلما استمرار اقدامات یكجانبه فوق وایجاد موانع بانكی برای جریان وجوه حاصل از فروش نفت وگاز  شوك دیگری را به بازار وارد خواهد كرد. وی با اعلام اینكه صندوق بین المللی پول نهادی متعلق به 187 كشور عضو است وحفظ ثبات مالی جهانی مسئولیت مشترك همه اعضاء است بیان داشت : تصویب مقررات فراسرزمینی توسط آمریكا وتحمیل آن به سایر كشورها ی عضو وبانكهای آنها مغایربا اهداف صندوق می باشد وریسك های متعددی را بر ثبات بازار انرژی به همراه خواهد داشت . وی اظهار امید واری كرد كه صندوق بین المللی پول بررسی واطلاع رسانی این موضوع را در دستور كار خود قرار دهد تا مانع از ادامه اینگونه اقدامات مبتنی بر انگیزه های سیاسی شود .
آقای استرس كان مدیر عامل صندوق بین المللی پول اعلام داشت این صندوق با تعیین تیم فنی بررسی این موضوع را در دستور كار قرار خواهد داد و گزارش دقیقی همراه با تجزیه وتحلیل در این زمینه ارائه خوهد نمود.
لازم به ذكر است هیات بانك مركزی كشورمان به سرپرستی آقای دكتر بهمنی برای شركت در اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول در واشنگتن بسر می برد وبانك مركزی جمهوری اسلامی ایران یكی از اعضای هیات عامل این صندوق می باشد.ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس