تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - آمادگی بانک ها برای پرداخت ماهیانه یارانه نقدی
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 23 فروردین 1390


     
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی از آمادگی کامل بانکها برای پرداخت ماهیانه یارانه های نقدی خبرداد و پیشنهاد کرد که مبالغ یارانه های نقدی برای مقارن نشدن با پرداخت حقوق در پایان ماه، در مقطع زمانی بین دهم تا بیستم هر ماه به حسابها واریز شود.


مهران شریفی در گفتگو با مهر از آمادگی کامل بانکها و سیستمهای الکترونیکی آنها برای پرداخت ماهیانه یارانه های نقدی خبرداد و گفت: بانکها همانگونه که تاکنون پرداخت یارانه های نقدی را به خوبی مدیریت کرده اند، پس از این نیز مدیریت خواهند کرد.


مقطع پایان سال گذشته استثنایی بود


مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی در پاسخ به این سئوال که مشکلاتی در ایام پایانی سال گذشته که مقارن با پرداخت مرحله دوم یارانه های نقدی بود، ایجاد شد، آیا تدابیری برای اینکه دیگر چنین مشکلاتی ایجاد نشود، اندیشیده شده است؟ عنوان کرد: ایام پایانی سال یک مقطع استثنائی محسوب می شد، ماههای بهمن و اسفندماه و شب عید با توجه به خریدها و مراجعات مردم به بانکها، حجم تراکنشها افزایش می یابد.


وی ادامه داد: در ماه پایانی سال گذشته به دلیل افزایش حجم مراجعات و تراکنشهای بانکی و همزمان شدن آن با پرداخت مبالغ یارانه های نقدی مشکلاتی ایجاد شد، اما معمولا در نیمه اول سال این وضعیت مانند دو ماه پایانی سال نیست، زیرا مراجعات مردم به بانکها و دستگاههای الکترونیکی و حجم تراکنشهای بانکی کمتر است و مشکلی ایجاد نمی شود.


شریفی پیش بینی کرد که بانکها عملکرد مطلوبی برای سازماندهی و سرویس دهی پرداخت مبالغ نقدی یارانه ها داشته باشند، اگر هم مشکلی ایجاد شود، ممکن است مربوط به بانکی در مقطع کوتاهی باشد که قابل پیش بینی نیست.


پیشنهاد بانک مرکزی


مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی پیشنهاد کرد که مبالغ یارانه های نقدی برای مقارن نشدن با پرداخت حقوق کارمندان و غیره در پایان ماه، در مقطع زمانی بین دهم تا بیستم هر ماه به حسابها واریز شود، زیرا در این مقطع زمانی حجم تراکنش بانکها پائین است و تراکیفی ایجاد نمی شود.


وی با بیان اینکه دلایل اینکه هنوز این موضوع مد نظر قرار نگرفته است را نمی دانم، افزود: سازمان یا نهاد مسئول در این زمینه تصمیم گیری می کند و اگر یارانه های نقدی در این مقطع زمانی پرداخت شود با کیفیت مطلوب تری همراه خواهد بود.


ظرفیت سازی بانکها


این مقام مسئول در بانک مرکزی با اظهارامیدواری نسبت به اینکه بانکها سرویس دهی با کیفیت تری به مردم در این زمینه داشته باشند، در مورد تمهیدات اندیشیده شده برای عدم مواجه مردم با مشکلاتی که در ماههای پایانی سال گذشته در بخش بانکی پیش آمده بود، عنوان کرد: به بانکها اعلام کرده ایم که از هم اکنون نسبت به ظرفیت سازی اقدام کنند تا بتوانند حجم بالاتری از تراکنشهای سال گذشته را پردازش کرده و پاسخ دهند.


شریفی خاطرنشان کرد: با ظرفیت سازی بانکها مطمئنا مشکلاتی که در مقطع پایانی سال گذشته ایجاد شده بود، به هیچ وجه تکرار نخواهد شد. 
    
 
   مصاحبه : خبرگزارى مهر (www.mehrnews.com)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس