تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - اجلاس هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) در شهر امان پایتخت کشور اردن برگزار شد
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ،اجلاس هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) شامل جلسه شورای عالی، جلسه مجمع عمومی، انجمن ثبات مالی اسلامی و سخنرانی عمومی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه مورخ 10/01/1390 الی 11/01/1390 در شهر امان پایتخت کشور اردن برگزار شد. جناب آقای دکتر سیدحمید پورمحمدی قائم مقام محترم بانک مرکزی در راس هیاتی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس شرکت نمودند.
شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) با مشارکت 16 بانک مرکزی (سازمان نظارتی) کشورهای اسلامی به علاوه بانک مرکزی سنگاپور و بانک توسعه اسلامی تشکیل می‌شود. مجمع عمومی این موسسه که به صورت ادواری در یکی از کشورهای عضو شورای عالی تشکیل می‌شود در این دوره در شهر امان برگزار گردید. مجمع عمومی با حضور برخی از نمایندگان 195 عضو که علاوه بر اعضای شورای عالی، نمایندگانی از بانک‌ها و موسسات مالی نیز در آن عضویت دارند برگزار شد.
در این جلسات رؤسا و نمایندگان بانک‌های مرکزی ایران، اردن، امارات متحده عربی، اندونزی، پاکستان، بحرین، برونئی، تانزانیا، عربستان سعودی، سودان، سوریه، قطر، کویت، مالزی،‌ مصر، سنگاپور و بانک توسعه اسلامی و... حضور داشتند. سازمان بورس اوراق بهادار کشورمان نیز اخیراً به عضویت این موسسه پذیرفته شده است.
هیات خدمات مالی اسلامی متشکل از مجموعه‌ای از بانک‌های مرکزی و سازمانهای نظارتی است که مقر آن در کشور مالزی قرار دارد. این هیات در سال 2002 میلادی تشکیل شد و هدف آن تهیه استانداردها و رهنمودهای لازم برای سلامت و ثبات مالی موسساتی است که خدمات مالی خود را در چارچوب احکام شرعی اسلامی ارائه می‌دهند. کشور جمهوری اسلامی ایران یکی از بنیان‌گذاران اصلی این هیات می‌باشد.
علاوه بر اجلاس فوق‌الذکر، اولین مجمع عمومی شرکت بین‌المللی مدیریت نقدینگی (IILM) نیز در روز پنج‌شنبه 11/01/1390 برگزار گردید. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به همراه 9 بانک مرکزی دیگر و دو سازمان اقتصادی اسلامی عضو این شرکت می‌باشند. شرکت مذکور با انتشار ابزارهای مالی کوتاه مدت مطابق با موازین اسلامی در سطح ملی و بین‌المللی در جهت افزایش سلامت و ثبات موسسات مالی اسلامی تلاش می‌کند.
قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران علاوه بر حضور در این اجلاس با روسای کل بانکهای مرکزی تعدادی از کشورها ملاقات و در خصوص همکاری های فیمابین به بحث و گفتگو پرداختندارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس