تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - نظر نهاوندیان در مورد حذف صفرهای پول ایران
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 فروردین 1390
رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان دیدگاه خود درباره حذف سه صفر از پول ایران تصریح كرد: اگر با این كار این توهم را داشته باشیم كه این اقدام برای مقابله با تورم است آن وقت خطرناك خواهد بود.

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمد نهاوندیان در مورد حذف سه صفر از پول ملی ایران گفت: در مسائل اقتصادی باید یك تمییزی بین عوامل واقعی در اقتصاد با مسائل شكلی وجود داشته باشد. تعداد صفرها در اقتصاد مسئله واقعی و اصلی نیست و اگر كسی گمان كند كه با حذف صفرها مبارزه با تورم كرده ایم طبعا دلیل قوی نخواهد داشت اما ما اگر حركت ضد تورمی را دنبال كنیم كه اگر در آن به یك مرحله ثبات در نظام اقتصادی برسیم آن وقت حذف صفرها یك اقدام صرفه جویانه خواهد بود.

وی متذكر شد: در اقتصاد ایران ما به اقدامات جدی در زمینه ثبات در اقتصاد كلان نیاز داریم. كشور ما در چهار دهه گذشته كسر بودجه آشكار و پنهان دولت و سیاست های نامناسب ارزی را تجربه كرده كه از تورم تاثیرات پذیرفته بوده است و باید به این مسائل توجه جدی كنیم.

وی ادامه داد: اگر چنان شد ما می توانیم با هر واحد پولی كار كنیم اما در غیر این صورت تنها هم اكنون چند صفر را پاك می كنیم و سپس مجدد چند سال بعد چند صفر دیگر را پاك خواهیم كرد كه البته این كار اشكالی هم ندارد. چرا كه حداقل حسابدارهای ما زندگی آسوده تری خواهند داشت اما اگر این توهم را داشته باشیم كه این اقدام برای مقابله با تورم است آن وقت خطرناك خواهد بود.


خبرگزارى ایسنا (www.isna.ir)


ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس