تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - حسینی خبر داد: سیاست جدید؛ کاهش هزینه تامین مالی
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 10 فروردین 1390
وزیر امور اقتصادی و دارایی از کاهش نرخ سود سپرده های بانکی در سال جاری خبر داد و گفت: کاهش هزینه تامین مالی در بخش بانکی و در نتیجه کاهش نرخ سود سپرده های بانکی یکی از سیاست های اصلی دولت در سال جدید است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدشمس الدین حسینی از کاهش نرخ سود سپرده های بانکی در سال جاری در راستای کاهش هزینه تامین مالی در بخش بانکی خبر داد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: کاهش هزینه تامین مالی در بخش بانکی و در نتیجه کاهش نرخ سود سپرده های بانکی یکی از سیاست های اصلی دولت در سال جدید است.


حسینی درحاشیه بازدید از گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، با اعلام این خبر افزود: به همین لحاظ و بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار، نرخ سود یک ساله سپرده گذاری در نظام بانکی، برای سال جدید از ۱۴ به ۱۲.۵ درصد کاهش یافت و متناسب با آن، نرخ سود بقیه بخش ها هم تعدیل خواهد شد.


وی همچنین نرخ سود عقود مبادله ای بانکی برای سال جدید را بین ۱۱ تا ۱۳ درصد و عقود مشارکتی را، علی الحساب ۱۴ تا ۱۷ درصد اعلام کرد که البته سود واقعی آن پس از انجام فعالیت اقتصادی مورد نظر احراز خواهد شد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه در بسته سیاستی نظارتی پولی و بانکی سال جدید شاهد رشد تسهیلات خواهیم بود، افزود: البته تلاش عمده سیاست گذاران پولی کشور این است که نقش بیشتری به بازارهای موازی و مکمل در حوزه مالی کشور اختصاص دهند و در بسته سال جدید تلاش شده تا ارتباط وسیع و تنگاتنگ بازار پول و سرمایه احیا شود.


حسینی خاطر نشان کرد: درهمین راستا تصمیم گرفته شد سیستم بانکی همانند گذشته درعرصه انتشاراوراق مشارکت وعرضه دست اول آن فعال باشد ولی بازخرید اوراق پیش از سر رسید توسط بازار سرمایه انجام شود.


وی با یادآوری اینکه تلاش ما این است که در سال جدید بازار سرمایه نقش بیشتری در تجهیز مالی بنگاه ها ایفا کنند، ادامه داد: در سال ۸۹ هم شاهد بودیم که فرابورس به عنوان یکی از نهادهای بازار مالی به خوبی قابلیت هایش را نشان داد، به نحوی که امروز برای تجار و صنعتگران ما این امکان به وجود آمده که برای تامین منابع مالی علاوه بر بخش بانکی از دیگر نهادهای بازار سرمایه مثل بورس و فرابورس هم استفاده کنند.


خبرگزارى مهر (www.mehrnews.com)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس