تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - وزیر اقتصاد اعلام کرد: تکمیل قانون هدفمندی در سال ۹۰
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 9 فروردین 1390
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در سال جاری تکمیل خواهد شد، گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی کشور به ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بالغ شده است.به گزارش خبرگزاری مهر، سیدشمس الدین حسینی به پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد که سرمایه گذاری خارجی کشور به ۲ میلیارد و۸۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است و در این راستا نیز افق های جدیدی با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها برای کشور ایجاد شده است.


وزیر امور اقتصادی و دارایی، اظهار داشت: امسال ظرفیت های صندوق توسعه ملی هم درخدمت اقتصاد ایران خواهد بود و تلاش خواهیم کرد منابع این صندوق با سایر منابع بانکی و مردمی تلفیق شود که تولید بیشتری در جامعه ایجاد و برنامه ایجاد اشتغال در کشور نیز تقویت شود.


حسینی گفت: برنامه های تحول گمرکی، مالیاتی و بانکی نیز امسال دنبال می شود و سال ۹۰؛ سال کار، تلاش، کوشش و در واقع تجهیز بیشتر و بهتر اقتصاد ایران است.


وی با بیان اینکه یکی از برنامه هایی که امسال دنبال خواهیم کرد به طور یقین تداوم و تکمیل قانون هدفمند کردن یارانه ها خواهد بود، بیان داشت: همچنین به دنبال آن هستیم تا تحرک بیشتری در حوزه تولید، سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شود.


وزیر اقتصاد افزود: در سال جاری یکی از برنامه هایی که دنبال خواهیم کرد این است که هزینه های تامین مالی فعالیت های اقتصادی را کاهش دهیم و امیدوار هستیم که امسال هم برنامه های تحول اقتصادی با استحکام و توفیق بیشتری اجرا شود و تلاش دولت هم همین است.


حسینی در ادامه سال ۸۹ را سال منحصر به فردی در اقتصاد ایران عنوان کرد و افزود: در سال گذشته طرح هدفمندی یارانه ها و تحول اقتصادی با موفقیت اجرا شد و با تلاش و جدیت ملت بزرگ ایران، فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان تهدید و تحریم های اقتصادی و قطعنامه ای که برضد ایران بود، خنثی شد.


به گفته وی، البته این تحریم ها هزینه هایی برای کشور داشت ولی دستاوردهای آن خیلی بود و فکر می کنم دیگر دشمنان این ملت به این موضوع پی برده باشند که این ملت، ملتی با ظرفیت های خیلی بالا است و فشارها را در پناه توان خود مدیریت می کند.


وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: همچنین در این مدت صادرات غیرنفتی نیز ۲۵ درصد رشد داشته و سرمایه گذاری خارجی طی ۱۱ ماه به حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسید. شاخص بورس هم هنوز دارای رشد فزاینده است. حجم و ارزش معاملات بورس کالا و اوراق بسیار افزایش یافت و رشد بورس اوراق بهادار بی سابقه بود، نهادهای فرابورس هم راه اندازی شدند که خدمت جدیدی به کشور محسوب می شود و در شاخص های اقتصاد بین الملل و داخلی نیز موفق بودیم.

 
خبرگزارى مهر (www.mehrnews.com)


ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس