تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - افزایش نرخ تورم اقتصاد انگلیس را بشدت تهدید می كند
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 8 فروردین 1390
تازه ترین تحقیق و پژوهش اقتصادی بلومبرگ نشان می دهد نرخ تورم انگلیس طی ماه فوریه به بیش از ۴.۲ درصد رسیده كه این رقم از اكتبر ۲۰۰۸ تا كنون بی سابقه است و بشدت اقتصاد انگلیس را تهدید می كند.


به گزارش خبرگزاری فارس افزایش نرخ تورم انگلیس در ماه فوریه فشارها بر بانك مركزی این كشور را برای افزایش نرخ بهره بانكی مضاعف كرده است .

بر اساس این گزارش نرخ تورم انگلیس در ماه ژانویه نیز به حدود ۴ درصد رسیده بود . این در حالی است كه بانك مركزی انگلیس قصد دارد نرخ تورم را كمتر از ۲ درصد حفظ كند . این برای چهاردهمین ماه متوالی است كه نرخ تورم انگلیس به بالاتر از ۲ درصد رسیده است .

از ابتدای سال ۲۰۰۷ تا كنون قیمت كالاها در انگلیس به شدت افزایش یافته و ارزش پوند در برابر دلار بیش از ۲۵ درصد كاهش داشته است . به اعتقاد كارشناسان اقتصادی افزایش نرخ تورم به شدت رشد و رونق اقتصادی انگلیس را تهدید می كند.

آدام چستر كارشناس ارشد اقتصادی در این باره گفت افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی تاثیر زیادی بر رشد نرخ تورم انگلیس داشته است . افزایش نرخ تورم انگلیس در حالی است كه سیاستهای دولت لندن برای كاهش هزینه های بودجه و بدهی با افزایش مخالفتهای داخلی روبرو شده است . كارشناسان اقتصادی بر این باورند كه با اجرای سیاستهای مربوط به كاهش هزینه های دولتی بیش از ۳۰۰ هزار نفر در بخش عمومی انگلیس بیكار خواهند شد .


خبرگزارى فارس (www.farsnews.com)


ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس