تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی رئوس برنامه های اقتصادی سال ۹۰ اعلام شد
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی
رئوس برنامه های اقتصادی سال ۹۰ اعلام شدوزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان رئوس برنامه اقتصادی دولت در سال ۹۰، تاكید كرد كه برنامه اصلاح ساختار اقتصادی در سالجاری با دقت و سرعت بیشتری جلو می رود.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پیام نوروزی سید شمس الدین حسینی آمده است: در سال ۱۳۸۹سال همت مضاعف و كار مضاعف ، همكاران وزارت امور اقتصادی و دارایی در اقصی نقاط كشور تمام توان و تلاش خود را برای تحقق اهداف اقتصادی به كار بستند و منشأ تحولات عظیمی در این زمینه شدند.

در این سال علیرغم تلاش ها و اقدامات دشمنان نظام با هدف از كار انداختن شریان های اقتصادی كشور و با وجود بحران مالی در غرب و تأثیر مخرب آن بر اقتصاد دنیا شاهد پیشرفت اقتصادی كشور بودیم.

در دیگر از این پیام آمده است: دولت خدمتگزار و مردمی با شجاعت مثال زدنی، قانون هدفمند كردن یارانه ها را به عنوان مهمترین بخش طرح تحولات اقتصادی و در راستای اصلاح ساختار اقتصادی كشور با همكاری و همراهی آحاد مردم شریف و عزیز ایران اسلامی و رسانه های گروهی اجرا نمود و قدم اساسی در خصوص برقراری عدالت، افزایش بهره وری و اصلاح الگوی مصرف در جامعه برداشت.

در ادامه این پیام آمده است:در بخش های بورس، مالیات، بانك، بیمه، گمرك، صادرات غیرنفتی، اجرای سیاستهای كلی اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری ها، مبارزه با پولشویی، تخصیص اعتبارات جاری و عمرانی و نظارت مالی ، سرمایه گذاری خارجی و... شاهد بهبود شاخصها بودیم.

در بخشی دیگری از این پیام، حسینی تصریح كرده است: در سال ۱۳۹۰ مسئولیتهای سنگین تر و مهمتری بر عهده داریم ، حال كه اقتصاد كشور به مسیر صحیح خود رهنمون می شود باید برنامه های اصلاح ساختار اقتصادی با دقت و سرعت بیشتری پیش برده شود. ادامه اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها، تحولات در حوزه های بانكی ، مالیاتی، گمرك،بیمه، ارزش گذاری پول ملی، بهره وری و نظام توزیع كالا و خدمات ، اجرای سیاستهای كلی اصل ۴۴ قانون اساسی ، جذب سرمایه گذاری های خارجی ، بازار سرمایه و... در قالب اسناد بالادستی و به طور ویژه قانون برنامه پنجم از اهم برنامه های سال ۱۳۹۰ است.

در پایان این پیام، وزیر امور اقتصادی و دارایی ابراز امیدواری كرده است كه در این دوره كه عزم جدی برای پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی به عنوان كشور اول منطقه وجود دارد، از این فرصت خدمت حداكثر استفاده را نموده و دین خود را به كشور و شهیدان گرانقدر و امام شهداء ادا كنیم.


خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس