تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - با حضور مدیر عامل شعبه مرکزی صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی ایران افتتاح شد
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

با حضور مدیر عامل شعبه مرکزی صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی ایران افتتاح شد


با حضور مدیر عامل و آقایان دامغانیان و منصورخاکی اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران، شعبه مرکزی صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی ایران افتتاح شد.

ایجاد صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی ایران از جمله برنامه های طرح تحول بانک ملی ایران بود که با هدف تفکیک حساب های قرض الحسنه پس انداز از سایر حساب ها و ساماندهی امور قرض الحسنه در این بانک صورت گرفت.
مدیر عامل بانک در این مراسم با اشاره به ماهیت خیرخواهانه قرض الحسنه بیان داشت: قرض الحسنه جزو دغدغه های جامعه بوده و تقاضای مردم از بانک ها این است که با این ابزار، پاسخگوی نیازهای اجتماعی باشند.
آقای محمودرضا خاوری با بیان اینکه ساز و کار اعطای تسهیلات قرض الحسنه باید به درستی طراحی شود، گفت: تسهیلات قرض الحسنه باید به نحوی به نیازمندان اعطا شود که موجب ایجاد کار، سرمایه و تولید شود تا گیرندگان تسهیلات، خود رافع نیاز نیازمندان دیگر باشند.
وی با اشاره به اقدامات بانک ملی ایران در تفکیک حساب های قرض الحسنه پس انداز از سایر حساب ها در قالب تشکیل صندوق پس انداز قرض الحسنه ملی خاطر نشان کرد: نقش قرض الحسنه باید در طرح های تولیدی و اشتغال زا پر رنگ تر شود تا با ایجاد سرمایه های کوچک برای فعالیت های کوچک اقتصادی، اشتغال و تولید رونق بیشتری گیرد.
آقای خاوری خواستار سمت و سو دادن به قرض الحسنه در بانک ملی ایران جهت پاسخگویی به نیازهای بلندمدت نیازمندان شد و افزود: در عین حال قرض الحسنه باید برای رفع نیازهای غیر مترقبه نیازمندان اعطا گردد.
وی در ادامه مراسم بر لزوم تشکیل گروه بانکداری خرد با همکاری بانک کارگشایی تاکید کرد و گفت: گروه های بانکداری شرکتی، سرمایه گذاری، ارزی، تامین منابع مالی و استفاده از ابزارهای مالی نیز در بانک ملی ایران در حال طراحی است تا هرکدام از آنها در درون بانک، تبدیل به یک بانک شوند و بانک ملی ایران به عنوان شرکت مادر تخصصی، مدیریت کل گروه ها را عهده دار شود و در نتیجه چابک تر ادامه فعالیت بدهد.
مدیر عامل در پایان خواستار ارتقا و افزایش امنیت بخش انفورماتیک بانک در سال آینده، ساماندهی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز و تخصیص بودجه های مرتبط در امور فرهنگی و اجتماعی شد.
در ابتدای این مراسم آقای محمدعلی خجسته عباسی رئیس صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی با ارائه گزارشی از عملکرد صندوق گفت: در سال جاری 9 هزار و 918 میلیارد ریال افزایش منابع داشته ایم که در نتیجه بیش از 2 درصد سهم بانک افزایش یافته است. همچنین طی امسال 706 هزار فقره تسهیلات به ارزش 12 هزار و 700 میلیارد ریال به نیازمندان اعطا شده است.
وی استفاده از بودجه فرهنگی به منظور ساخت مدرسه در ادارات امور شعب استان ها و فعال سازی حساب قرض الحسنه ویژه را از جمله اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و اعلام داشت: سال آینده، در تمامی مراکز استان ها شعب قرض الحسنه افتتاح و 500 باجه قرض الحسنه و 166 دایره قرض الحسنه نیز در شعب ایجاد می شود.
 ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس