تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - نقدینگی از مرز ۲۷۰ هزار میلیارد تومان گذشت
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390

مجموع نقدینگی كشور در پایان آذرماه سال ۸۹ با رشد ۵۳ هزار میلیارد تومانی طی یك سال به بیش از ۲۷۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، روند بررسی نقدینگی در كشور طی سالهای ۸۵ تا ۸۹ حاكی است، حجم نقدینگی در كشور در پایان سال ۸۵ بیش از ۱۲۸ هزار میلیارد تومان، سال ۸۶ بیش از ۱۶۴ هزار میلیارد تومان، در پایان سال ۸۷ نیز بیش از ۱۹۰ هزار میلیارد تومان و در پایان سال ۸۸ نیز ۲۳۵ هزار میلیارد تومان بوده است كه این رقم در پایان آذر ماه سال گذشته به بیش از ۲۷۰ هزار میلیارد تومان رسید.

بنابراین گزارش، نرخ رشد نقدینگی در سال های ۸۵ تا ۸۸ به ترتیب ۳۹.۴ درصد، ۲۷.۷ درصد، ۱۵.۹ درصد و ۲۳.۹ درصد بوده است كه در ۹ ماهه سال گذشته این نرخ به ۱۴.۹ درصد رسیده است.

گزارش فارس از جزئیات متغیرهای پولی و اعتباری كشور در پایان ۹ ماهه سال ۸۹ حاكی است، در این تاریخ حجم پول ۶۴۴ هزار میلیارد ریال، اسكناس و مسكوك در دست اشخاص ۱۷۶ هزار میلیارد ریال، سپرده های دیداری ۴۶۸ هزار میلیارد ریال، سپرده های غیر دیداری ( شبه پول) ۲۰۶۱ هزار میلیارد ریال و كل سپرده های بخش غیردولتی ۲۵۳۰ هزار میلیارد ریال بوده است. 
     
   خبرگزارى فارس (www.farsnews.com)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس