تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - حذف صفرها در غیاب کار کارشناسی ؟!
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 6 اردیبهشت 1390

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال جایگزینی دینار به جای تومان را غیر واقعی دانست و گفت: این مساله تنها در اعلام خبر ها آمده و وقتی هنوز لایحه و قانونی از سیستم پولی و بانکی برای تصویب حذف صفر به مجلس و کمیسیون ارائه نشده، بحث درباره واحد پولی صحیح نیست و حرفی گفته نشده است.


ارسلان فتحی پور با مثبت ارزیابی کردن حذف چند صفر از پول ملی افزود: قرار است امسال لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی و حفظ ارزش پول ملی به صورت لایحه در مجلس بررسی شود، اما هنوز هیچ توجهی از سوی نهاد های مرتبط انجام نگرفته و هیچ کار کارشناسی انجام نگرفته است.


فتحی پور تصریح کرد: تمام این عملکرد مبنی بر بستر سازی لازم در این باره است.


عباسعلی نورا هم به تنها مشکل حذف صفر ها از واحد پولی اشاره کرد و در این زمینه به خبرنگار اعتدال گفت: تنها اشکال حذف صفر از واحد پولی کشور که به دولت هم گفته شد، این است که تولید باید مناسب با پایه پولی تنظیم شود و این رسالت وزارت بازرگانی است.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد : وزارت اقتصاد و دارایی با وزارت بازرگانی هماهنگ شود زیرا اگر وزارت بازرگانی هماهنگ نشود و تولیدات مناسبی با پایه پولی تنظیم نشود منجر به تورم خواهد شد. زیرا باید بخش تولیدی و خدماتی هماهنگی ایجاد شود که هم تولید هم خدمات در عرضه کالا متناسب با پایه پولی تنظیم شود.


نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی درباره تغییر اسم پول ملی هم گفت: برای اسم پول کشور که آیا قرار است دینار باشد یا خیر هنوز تصمیمی گرفته نشده است؛ اما قطعا تومان از چرخه حذف خواهد شد . دینار هم سابقه اش به کشور خودمان باز می گردد، مانند درهم و قران، اما هنوز کارشناسی نشده و تصمیمی برای آن اتخاذ نشده است و ممکن است جای دینار کلمه متعارف تر دیگری واحد پولی شود.


نورا ادامه داد: با حذف چهار صفر موافقیم تا بتوانیم با پول های معتبر دنیا ارتباط برقرار کنیم اما از لحاظ روحی روانی وقتی اعداد بزرگ می شوند تورم اثر مخرب و منفی روی مردم دارد در تمام اقتصادهای دنیا نیز گفته می شود تاثیر روحی و روانی بر اقتصاد بیشتر از تاثیرات واقعی اقتصاد است.


وی در خاتمه تصریح کرد: امسال این طرح اجرایی نخواهد شد، زیرا مستلزم بستر سازی در قسمت تولید است و باید ارزش پولی بین ۱ ریال تا ۱۰۰ ریال از بین برود زیرا پایه پولی به ۱۰ تومان تبدیل می شود و برای اینکار باید تولیدات ما تنظیم شود و بازار خود را تطبیق دهد. 
    
 
 


   سایت خبری تحلیلی تابناک (www.tabnak.ir)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس