تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - دلخوش:حذف صفرها از پول ملی تورمی ایجاد نمی كند
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 27 فروردین 1390


  
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینكه حذف صفر از پول ملی با هدف كاهش حجم پول صورت می گیرد اظهار داشت: این طرح هیچ تاثیری بر قدرت خرید مردم ندارد.


سیدكاظم دلخوش در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص موضوع حذف صفر از پول ملی، گفت: این اقدام موجب كاهش حجم تولید پول می شود و هیچ تورمی ایجاد نمی كند.

وی ادامه داد: همچنین از نظر تبلیغاتی در كنار واحدهای پولی سایر كشورها قدرت نمایش دارد و تاثیری بر قدرت خرید مردم ندارد.

نایب رئیس كمیسیون اقتصادی با بیان اینكه حذف صفر از پول ملی در جهت تسهیل مبادلات صورت می گیرد، خاطرنشان كرد: این موضوع ارتباطی با ارزش پایه پولی و تورم ندارد و تنها كاهش حجم پول مدنظر است.


به گزراش فارس رئیس كل بانك مركزی پیش از این در مورد حذف صفر از پول ملی گفت: با توافقات انجام شده مقرر گردید بحث حذف ۴ صفر از پول ملی كشور بعد از هدفمند سازی یارانه ها و حین تحول سیستم بانكی كشور صورت گیرد.

این گزارش حاكیست: موضوع حذف صفر از پول ملی در اولین روزهای سال ۹۰ با اظهارات وزیر امور اقتصادی و دارائی قوت گرفت.

وی در این باره گفت: در بسته سیاستی نظارتی بانك مركزی اقداماتی در جهت ثبات، كاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در حوزه بانكی و پولی كشور پیش بینی شده كه بر همین اساس در سال جاری می توان بیشتر بر روی سیاست حذف سه صفر تمركز كرد و مسئله ای كه دولت را برای اجرای این سیاست به تعمل وا داشته آن است كه ابتدا باید حداكثر ثبات و آرامش را در قیمت ها ایجاد و سپس سه صفر را از پول ملی حذف كرد تا به نتایجی ماندگار دست یافت.

به گزارش فارس كاهش تورم ، هدفمندی یارانه ها و صرفه جویی مردم و دولت، كنترل نقدینگی و ثبات قیمت مسكن و رشد شاخص بورس، بهترین شرایط را برای حذف صفرها و اعتبار دادن به پول ملی در مقابل پول های دیگر ایجاد كرده است از این رو به عقیده برخی امسال بهترین زمان ممكن برای این اصلاح ساختاری در ۲۰ سال اخیر ارزیابی می شود. 
    
 

   خبرگزارى فارس (www.farsnews.com)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس