تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - نجفی:حذف صفرها به صلاح نیست چون تورم شدید نداریم
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 27 فروردین 1390

یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حذف صفر از پول ملی باید زمانی انجام شود كه كشور تورم شدید داشته باشد.


یوسف نجفی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص موضوع حذف صفر از پول ملی اظهار داشت: این كار در كشورهای زیادی قبلا تجربه شده است.

وی افزود: حذف صفر از پول ملی باید زمانی انجام شود كه كشور تورم شدید داشته باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینكه تورم ۱۲.۴ درصدی اعلامی بانك مركزی، تورم شدید نیست، خاطرنشان كرد: شرایط فعلی، زمان مناسبی برای حذف صفر از پول ملی نیست.

وی ادامه داد: دولت تاكنون در این خصوص مطلبی به صورت مكتوب به مجلس یا كمیسیون اقتصادی ارائه نكرده و همچنین اظهارنظری در این موضوع نداشته است.

نجفی همچنین در خصوص موضوع تغییر واحد پولی كشور، افزود: پس از بررسی مزایا و معایب این طرح، اگر به نفع اقتصاد باشد در كمیته پولی از آن حمایت خواهیم كرد.البته مبانی اقتصادی این گونه طرح ها باید توسط دولت تشریح شود.

نجفی تصریح كرد: كشورهایی كه طرح حذف صفر از پول ملی را انجام داده اند دارای تورم بالای ۸۰ درصد بوده اند ولی كشور ما در حال حاضر چنین شرایطی ندارد.

وی در ادامه علت رشد شاخص كل بازار سرمایه كشور در ماه های اخیر را به دلیل عدم ارتباط با بازارهای سرمایه دنیا و متاثر نشدن از بحران جهانی دانست و تصریح كرد: ممكن است عدم ارتباط بورس ایران با بازار سرمایه دنیا در كوتاه مدت موجب مصونیت بازار ایران از بحران جهانی شود، اما این موضوع در بلندمدت به نفع اقتصاد ما نیست.

این نماینده مجلس در خصوص استمرار رشد شاخص بورس اظهار داشت: در كوتاه مدت و تا زمانی كه اثرات ركود در كشور نمایان نشده است این رشد در بازار سرمایه كشور وجود خواهد داشت، اما در میان مدت باید بورس ایران به بورس جهانی متصل شود تا توان بازار سرمایه كشور را در سطح جهانی شاهد باشیم. 
    
 
   خبرگزارى فارس (www.farsnews.com)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس