تبلیغات
فـــراتـــرازبـــانــــک - ایران چك ۱۰۰ هزار تومانی بزودی با سیستم پشت نویسی مبادله می شود
فـــراتـــرازبـــانــــک
بسم الله الرحمن الرحیم

دبیركل بانك مركزی ازمبادله چك پول های ۱۰۰ هزار تومانی با سیستم پشت نویسی هنگام خرید و فروش در آینده نزدیك خبر داد.

سیدمحمود احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان آنكه ۱۶ میلیون قطعه چك پول ۱۰۰ هزار تومانی از بهمن ماه سال گذشته تاكنون از بازار جمع آوری شده است، گفت: این تعداد چك پول در بانك ها پشت نویسی و به بانك مركزی ارسال شده است.

وی بابیان اینكه بانك مركزی پس از دریافت چك پول های ۱۰۰ هزار تومانی بلافاصله چك پول های ۵۰ هزار تومانی را در بازار جایگزین كرده است، تعداد ایران چك های ۱۰۰ هزار تومانی موجود در بازار را حدود ۸۰ میلیون قطعه اعلام كرد.

به گفته ی احمدی جمع آوری ایران چك های ۱۰۰ هزار تومانی از چرخه پولی كشور در راستای مبارزه با پولشویی از پنجم بهمن ماه سال گذشته ازسوی سیستم بانكی لازم الاجرا شده بود.

برنامه ای برای ورود چك پول های ۲۰۰ هزار تومانی وجود ندارد

دبیركل بانك مركزی درخصوص ورودچك پول های ۲۰۰ هزار تومانی به بازار نیزگفت: بانك مركزی هم اكنون برنامه های برای انتشار این ایران چك ها ندارد.

سكه با ارزش بیش از ۵۰۰ تومان به بازار نمی آید

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه بانك مركزی برای ضرب سكه های یك هزار تومانی گفت: بانك مركزی برنامه ای برای ضرب سكه یك هزار تومانی ندارد و در زمان حاضر قرار نیست سكه ای بالاتر از ۵۰۰ تومان وارد بازار شود.

به گفته ی احمدی،همچنین اسكناس های ۵۰۰ تومانی از بازارجمع آوری نمی شود زیرا در تمام دنیا هم سكه و هم اسكناس توامان منتشر می شود. 
    

   خبرگزارى جمهورى اسلامی (ایرنا) (www.irna.ir)ارسال توسط محمد امین
آرشیو مطالب
نظر سنجی
ارائه خدمات کدامیک ازبانکهای ذیل رابیشترمی پسندید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس